• Crystal Apple                                                                                                                                                                        Crystal Apple

     

     CRYSTAL APPLE PAST RECIPIENTS

     

    LAST NAME

    FIRST NAME

    SCHOOL

    YEAR

    Ader

    Jeffrey

    Sabin MS

    2001

    Annfeldt

    Erin

    Doherty HS

    2009

    Angell

    Judi

    Jackson ES

    1994

    Apodaca-Eacker

    Scott

    Galileo School

    2016

    Appleton

    Annabel

    Midland ES

    1992

    Archuleta

    Charlee

    Rogers ES

    2009

    Arthur

    Carol

    Taylor

    1995

    Bailey

    Eddie Ray

    Steele ES

    1999

    Baker

    James

    Bates ES

    1986

    Banuelos

    Marilyn

    Hunt ES

    1997

    Bartalo

    Theresa

    Penrose ES

    1999

    Bartelma

    Robert

    Russell MS

    1993

    Barthlow

    Leslie

    Holmes MS

    2009

    Beaudreau

    Ginny

    West ES

    2017

    Berg

    Marlys

    Rogers ES

    1997

    Bergmann

    Rhynette C.

    Wasson HS

    2013

    Bernhard

    Ann

    North MS

    1986

    Bierman

    Christine

    Penrose ES

    2006

    Bossi

    Karen

    Scott ES

    2019

    Boswell

    Henry

    Whittier ES

    1986

    Bowen

    Pamela

    East MS

    1983

    Bowles

    Brad

    Trailblazer ES

    2014

    Branford

    Lynn

    Sabin MS

    1985

    Bridgman

    Jerald

    Wasson HS

    1984

    Bruno

    Carmen

    Russell MS

    1985

    Burnley

    Trevor

    Adams ES

    2018

    Butler

    Michael

    Sabin MS

    2008

    Calahan

    Karen N.

    Scott ES

    2014

    Calvin

    Dorene

    Grant ES

    1991

    Casey

    Ellen

    Madison ES

    1990

    Chavez

    Ana

    Chipeta ES

    2005

    Cheesman

    Michele

    Carver ES

    2019

    Chiles

    Vicky

    Sabin MS

    2019

    Clementi-Watson

    Tammi

    Carver ES

    2000

    Combs

    Alan

    Coronado HS

    2009

    Cook

    Vivian

    Grant ES

    1989

    Cousineau-York

    Lucille

    Mitchell HS

    2000

    Crom

    Kimberly

    Freedom ES

    2011

    Crowder

    Robert H.

    Palmer HS

    2005

    Crowe

    Caron

    Scott ES

    2016

    Cushing

    Stacia

    Russell MS

    2006

    Daniel

    Carol

    Sabin MS

    1989

    Day

    Dee

    Henry ES

    2004

    Day-English

    Meredith

    Rudy ES

    2010

    Del Margo

    Richard

    Palmer HS

    1987

    Del Valle

    Ileana

    Coronado HS

    2012

    Doffelt

    Terri Ellen

    Hunt ES

    1998

    Duensing

    Robert

    Doherty HS

    2013

    Eicher

    Deborah Dee

    Doherty HS

    2005

    Esquibel

    Eva Marie

    Hunt ES

    1996

    Fenczik

    Cherry

    Taylor ES

    2007

    Finger

    Lesa

    West MS

    2010

    Ford

    Gherald

    Midland ES

    1987

    Foss

    Scott

    Sabin MS

    2017

    Frech

    Marsha

    Carver ES

    1991

    Frese

    Sara

    Twain ES

    1993

    Friedrichs

    Larry

    Palmer HS

    1988

    Furstenau

    Julie

    Doherty HS

    2002

    Gaskill

    Kelley R

    Scott ES

    2002

    Gibbs

    Ruth

    Rogers ES

    2011

    Gimarc

    Susan

    West MS

    2018

    Glasmann

    Kathy

    Mann MS

    1990

    Goodwin

    Lindsay

    Galileo School

    2014

    Gowing

    Mary

    Rudy ES

    2008

    Graham

    Patricia

    Wasson HS

    1986

    Graven

    Connie

    West MS

    2004

    Grove

    Lisa M.

    Sabin MS

    2013

    Hahn

    Mary L.

    West MS

    2004

    Haley

    Nancy

    Emerson MS

    1995

    Hansen

    Virginia

    Buena Vista ES

    1985

    Hazlett

    Pam

    Wasson HS

    2002

    Hekkers

    Teresa D.

    Queen Palmer ES

    2001

    Herr

    Michael

    Steele ES

    2004

    Hibbert

    Dale

    Doherty HS

    2001

    Hock

    Steve

    King ES

    1990

    Hood

    Charlotte

    Penrose ES

    2009

    Hoots

    Pam

    Carver ES

    1994

    Howard

    Christy

    Taylor ES

    2016

    Hugill

    Doug

    Coronado HS

    2011

    Hunt

    Ivory Joe

    Penrose ES

    2015

    Hutcherson

    Phillip

    West MS

    2019

    Irsfeld

    Mike

    Mitchell HS

    1990

    Johnson

    Mary Bess

    Steele ES

    1984

    Kane

    Kathy

    Jenkins MS

    2017

    Keller

    Sue

    Doherty HS

    2007

    Kistler

    John

    Palmer HS

    2001

    Klessig

    Marlys

    Lincoln ES

    1994

    Knoepke

    Robin

    Doherty HS

    1993

    Koons

    James

    EOP

    1983

    Kopasz

    Bruce

    Russell MS

    2003

    Kraud

    Gary

    Mann MS

    1992

    Krempley

    Lynne

    Penrose

    2000

    Lawson

    Karen

    Wilson ES

    1984

    Leatham

    Brian

    Jenkins MS

    2015

    Lenz

    Tamara Teske

    Stratton ES

    2003

    Malsam

    Ellen

    Jackson ES

    1995

    March

    Susan

    Coronado HS

    2015

    Martell

    Mary-Jo

    Twain ES

    1995

    Martinez

    Jennifer

    Trailblazer ES

    2008

    Mason

    Don

    Mitchell HS

    1988

    Mazzillo

    Scott M.

    Wilson ES

    2013

    McClain

    Susan

    Mann MS

    2007

    McCreight

    Brenda

    Wilson ES

    2014

    McDonald

    Linda

    Queen Palmer ES

    1993

    McGowan

    Janet

    Doherty HS

    2011

    Mckiernan

    Dan

    Palmer HS

    1986

    McLean

    Bryce

    Coronado HS

    2018

    Mercier

    Dion Frances

    East MS

    2000

    Merrifield

    Michael

    Coronado HS

    2000

    Mery

    Naomi

    Freedom ES

    2010

    Meyers

    Jo

    Columbia ES

    1988

    Mickle

    Gwendolyn

    Wilson ES

    1997

    Miller

    Raymond Uriah

    Mitchell

    2017

    Montague

    Elizabeth

    Doherty HS

    2019

    Moore

    Kevin

    East MS

    1995

    Moore

    Sally J.

    Bates ES

    2003

    Mosher

    Franklin

    Coronado HS

    1987

    Murray

    Margaret

    Palmer HS

    1993

    Musselman

    Ruth

    Henry ES

    1988

    Neff

    Vera

    Keller ES

    1991

    Nemeth

    Sharon

    Palmer HS

    1998

    Neumeyer

    Jeff

    Doherty HS

    2016

    Nevarez

    June

    Queen Palmer ES

    2002

    Nighswonger

    Ronald

    Wasson HS

    1985

    Noble

    Jan

    West MS

    1983

    Nordyke

    Doris

    Chipeta ES

    2006

    Nutting

    Richard

    Russell MS

    1996

    Oden

    Danna Lee

    Penrose

    2002

    Oldehoeft

    Roy

    Holmes MS

    1987

    Ortiz-Jameson

    Kathy M.

    Penrose ES

    2003

    Owens

    James

    Rudy ES

    1985

    Peters

    Adam

    Wasson HS

    2012

    Peterson

    Cherie

    Rogers ES

    1996

    Peterson

    Marcia

    Grant ES

    1986

    Peterson

    Mark

    Scott ES

    2018

    Pettigrew

    Neil

    Wasson HS

    1983

    Phelps-Greenlee

    Barbara

    Russell MS

    2015

    Pierson

    Barbara

    Keller ES

    1989

    Plummer-Gilliam

    Jessica

    Stratton ES

    2011

    Porter

    Barvel

    Whittier ES

    1988

    Raitz-Anderson

    Hayley

    Mitchell HS

    2019

    Ramos

    Angel

    Russell MS

    2011

    Rand

    Kathleen

    Sabin MS

    1992

    Randall

    Marvelyn

    Bates ES

    1999

    Remy

    Barbara

    Columbia ES

    1989

    Rieber

    Louanne

    Sabin MS

    1992

    Ring

    Arlene

    Monroe ES

    1998

    Robbins

    Kristin Elizabeth

    Taylor ES

    1998

    Rogers

    Cherie

    Doherty HS

    2006

    Rose

    Mary

    Madison ES

    1996

    Ross

    Crystal

    Wilson ES

    2006

    Ryan

    Mary Beth

    Mann MS

    1985

    Sanchez

    Angelo D.

    Mann MS

    2004

    Sanchez

    Stacey L

    Taylor ES

    2005

    Sartain

    Agatha

    Bates ES

    2001

    Schoenstein

    Roger

    Wasson HS

    1986

    Schorr

    Memory

    Washington ES

    1987

    Schott

    Lisa

    Howbert ES

    2012

    Schroeder

    Cheryl

    Hunt ES

    1991

    Secrest

    Shirley

    East MS

    2001

    Sennert-Ayars

    Rachel

    Palmer HS

    1985

    Shafer

    Darrell

    Coronado HS

    1998

    Shane

    Ken

    Mann MS

    1991

    Shaw

    Hannah

    Midland ES

    2016

    Sherman

    Gary

    Emerson MS

    1997

    Smith

    Christopher

    Sabin MS

    2014

    Smith

    Jeff

    Stratton ES

    2016

    Smith

    Nancy

    Twain ES

    1998

    Smith

    Robert

    Coronado HS

    1986

    Sochar

    Corry

    Taylor ES

    2002

    Spahr

    Sandy

    West MS

    1999

    Spanswick

    Marsha

    Emerson MS

    1994

    Stefonik

    Lynne Carol Murray

    Irving MS

    2003

    Strizich

    Susan

    Scott ES

    2013

    Sutton

    Harriet

    Mann MS

    1984

    Swearingen

    Marjorie

    Madison ES

    1983

    Ten Brink

    Kristen

    Galileo School of Math & Science

    2018

    Theune

    Susan

    Wasson HS

    1984

    Tinucci

    Rose

    Mann MS

    2005

    Trapp

    Helen

    Monroe ES

    1983

    Urban

    Brent

    Coronado HS

    2010

    Urioste

    Esther

    Howbert ES

    1991

    Usher

    Brian

    Mann ES

    1999

    Vavra

    Lois

    Russell MS

    2008

    Vigil

    Rita

    Audubon ES

    1988

    Wade

    Mary (Betsy)

    Hunt ES

    2000

    Wallace

    Wanda

    Roosevelt ES

    1994

    Waller

    Anita

    Fremont ES

    2009

    Ward

    Linda

    Madison ES

    1997

    Warnecke

    Nancy Marie

    Adams ES

    2017

    Warner

    Marilyn

    Doherty HS

    1989

    Watkins

    Dawn

    Russell MS

    1992

    Watts

    Kimberly

    Midland ES

    2010

    Weaver

    Orlen

    Longfellow ES

    1996

    West

    Aubrey

    Palmer HS

    1999

    Whalen

    Mary

    Adult Education

    1990

    Wheaton

    Brad

    Doherty HS

    2008

    White

    Joyce

    Wasson HS

    1987

    White

    Nancy

    Grant ES

    1984

    White

    Scott

    Sabin MS

    2018

    Wider

    Barbara C.

    Adams ES

    2004

    Wilkerson

    Robert H.

    Holmes MS

    2005

    Williams, Jr.

    David Alan

    Doherty HS

    2017

    Wilson

    Carolyn

    Hunt ES

    1996

    Wolken

    Leslie

    Palmer HS

    2016

    Woodfork

    Martha

    Stratton ES

    2012

    Wright

    Marilyn

    Steele ES

    1987

    Yonker

    Kim

    Jenkins MS

    2013